دوره ها و سمینار ها

جشنواره سلامت غذا

با استناد به«سند ملی تغذیه و امنیت غذایی» منتشر شده از سوی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروزه کشور ما با انواع مشکلات تغذیه ای مواجه می باشد. تغییر شیوه زندگی و الگوی مصرف غذا، رژیم غذایی ناسالم افراد و همچنین آمار رو به افزایش تهیه غذای روزانه افراد از فست‌فود‌ها و عدم توجه به استفاده از محصولات سالم غذایی، زمینه‌ساز شیوع روزافزون بیماری‌های غیر‌واگیر گردیده است. بنابراین در مسیر نیل به جامعه پویا و سالم، بهبود سیستم سلامت و کیفیت غذا در محصولات صنایع غذایی و مراکز خدمات غذایی از یکسو و ارتقای سواد تغذیه ای شهروندان از سویی دیگر، از جمله اقدامات اساسی خواهد بود. لذا « جشنواره سلامت غذا» با رویکرد « ارتقای سطح سلامت غذا» با چشم انداز «دستیابی به جامعه سالم و پویا از طریق بهبود سیستم سلامت صنایع غذایی با نگرش استفاده از محصولات غذایی سلامت» در راستای «تغییر الگوی تغذیه و ارتقای سطح آگاهی، نگرش و فرهنگ تغذیه سالم در جامعه» و با هدف « معرفی واحد‌های پیشرو در تحقیق، توسعه و ارتقای سلامت محصولات غذایی و معرفی جدیدترین محصولات سلامت غذایی»، برگزار می گردد.  بهبود سیستم سلامت غذا، جز با ایجاد زنجیره سلامت غذایی؛ متشکل از صنایع کشاورزی تولید‌کننده مواد اولیه، صنایع غذایی، رستوران‌ها و مراکز خدمات غذایی متعهد به سلامت و در نهایت مصرف‌کنندگان (متخصصین تغذیه، شهروندان و سازمان‌های‌های دریافت‌کننده خدمات غذایی) امکان‌پذیر نخواهد بود و واحد‌های مذکور نقش سازنده‌ای در پیشبرد اهداف طرح سلامت غذا، خواهند داشت.

پنجمین نمایشگاه مواد غذایی، تجهیزات رستورانی، هتلی و صنایع وابسته

جشنواره رستوران محبوب، فستیوالی شناخته شده در صنعت رستورانی کشور است که سالانه با حضور بیش از 2000 فعال صنعت غذایی و مدیران رستوران های سراسر کشور و … با اهداف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت غذایی کشور،ارائه آخرین تکنولوژی های و تحولات رستورانی و …از سال 1394 و در چهار دوره ملی برگزار شده است.مشارکت چشمگیر شرکت های وابسته به صنعت رستوران مارا بر آن داشت تا نمایشگاهی کامل و البته متفاوت تر از دوره های قبل را برگزار کنیم. لذا پس از بررسی تمامی پیشنهادات و نام ها، نمایشگاه شهر غذا با رویکرد برگزاری بزرگترین نمایشگاه موادغذایی، تجهیزات رستورانی،هتلی و صنایع وابسته مورد تائید مدیریت گروه بین الملل فرازمان قرار گرفت. همزمان روند جا نمایی و چگونگی اجرای شهر غذا در دستور کار قرار گرفت. مرکز نمایشگاهی ایران مال با فضایی بالغ بر 15000 متر به عنوان محل دائمی این نمایشگاه انتخاب شد. با توجه به وسعت و پتانسیل فراوان بزرگترین بازار ایران و خاورمیانه، امید است بتوانیم نمایشگاهی با شکوه برگزار نمائیم. امکانات بی نظیر این مجموعه به ما کمک می کند تا شهری پر از مواد غذایی، غذاهای بومی و بین المللی،شیرینی و شکلات، لبنیات در کنار تجهیزات رستورانی، هتلی و کلیه صنایع وابسته داشته باشیم، به طوری که بازدیدکننده شهر غذا بتواند پس از حضور علاوه بر کسب اطلاعات لازم از برندها وآشنایی با تولیدکنندگان، روز جذابی را سپری کند. شهر غذا می تواند زمینه ساز برقراری ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باشد و کمک زیادی به رونق تولید و حذف دلالان در چارچوب بازدهی بیشتر صنعت غذا باشد. برگزاری برنامه های فرهنگی، کارگاه های آموزشی و همایش های آموزشی متفاوت ازدیگر برنامه های این 4 روز خواهد بود که می تواند شهر غذا را به بی نظیر ترین نمایشگاه این صنعت در کشور تبدیل کند.

جشنواره رستوران محبوب مردم

در ایران ما مجموعه های رستورانی زیادی وجود دارد که توانسته اند علاوه بر برندسازی و اعتماد سازی میان مردم، خود را به عنوان سر دم داران این صنعت معرفی کنند، طوری که علاوه بر معروفیت به محبوبیت رسیده به نحوی که در بعضی روزها حتی برای صرف یک وعده غذایی باید در نوبت و یا صف طولانی باشی تا بتوانی غذا مورد علاقه ات را صرف کنی.
در کشور ما در طول سالیان گذشته همایش ها و جشنواره های زیادی به صور مختلف برای صنعت غذایی برگزار شد که متاسفانه جای برنامه ای مختص به رستوران ها در کشور خالی بود.
شناخت نیاز رستوران ها در جذب مخاطب و افزایش تعداد مشتریان، همچنین تمایل مردم به آشنایی با برندهای رستورانی ما را بر این داشت تا زمینه ساز ارتباط مستقیم میان رستوران ها و مردم باشیم. همین احساس نیاز در جامعه با توجه به رونق بخشیدن بحث گردشگری داخلی و خارجی درکشور و وجود فرهنگ های غذایی متفاوت در نقاط مختلف کشور سبب شد پس از مطالعات فراوان کارشناسان،در شناسایی راه و رسوم مشتری مداری و فرهنگ سازی و کمک به رستوران ها برای درآمد زایی درکنار حفظ کیفیت،جشنواره ای تحت عنوان رستوران محبوب مردم در سال ۱۳۹۴ شکل بگیرد تا بتوانیم بزرگترین گردهمایی رستورانی را تشکیل داده و زمینه ساز رشد و شکوفایی این صنعت در کشور باشیم. امسال نیز دراول اسفند 1397 میزبان بیش از 2000 رستوران دار و صنایع وابسته خواهیم بود به علاوه امسال رضا یزدانی عزیز هم به اجرا خواهد پرداخت.
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید