با مطالب ما بروز شوید

دارچین

دارچین

چاپ پست الکترونیکی

دارچین یا “Dalchini” (به زبان‌های هندی، گجراتی، مراتی، پنجابی)، “Dalchina Chekka” به زبان تلوگو، “Pattai” به زبانتامیلی، “Karuvapatta” به زبان مالایالم، “Lavana Patte ” به زبان کانارایی، و “Darchini” به زبان بنگالی، ادویه‌ای است که از پوست درونی درخت دارچین به‌دست می‌آید.

دارچین یا “Dalchini” (به زبان‌های هندی، گجراتی، مراتی، پنجابی)، “Dalchina Chekka” به زبان تلوگو، “Pattai” به زبانتامیلی، “Karuvapatta” به زبان مالایالم، “Lavana Patte ” به زبان کانارایی، و “Darchini” به زبان بنگالی، ادویه‌ای است که از پوست درونی درخت دارچین به‌دست می‌آید. از پوست این درخت روغن‌های معطر شفابخشی تولید می‌شود. این ادویه‌ی معطر به مدت قرن‌ها در طب آیورودا و چینی برای درمان بیماری‌هایی مانند سرطان، آنفولانزا، و سوء هاضمه استفاده شده‌است. دارچین حاوی فیبر، منگنز، کلسیم، و آهن است و عموما در بسیاری از غذاها استفاده می‌شود. در این مقاله خواصدارچین برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی، بهداشت، و مو را بیان میکنیم که ممکن است تا به حال نشنیده باشید.

۱. آکنه، جوش، و لکه‌ها را درمان می‌کند. ۲. پوست خشک را نرم می‌کند. ۳. رنگ چهره را بهبود می‌دهد. ۴. خطوط ریز را کاهش می‌دهد. ۵. از عفونت‌های پوستی جلوگیری می‌کند و زخم و بریدگی را درمان می‌کند. ۶. خشکی و ترک پاشنه‌ی پا را درمان می‌کند. ۷. رشد مو را تحریک می‌کند. ۸. پوست سر را پاک می‌کند. ۹. رنگ مو را روشن می‌کند. ۱۰. باعث کاهش کلسترول می‌شود. ۱۱. درد را تسکین می‌دهد. ۱۲. سرماخوردگی را درمان می‌کند. ۱۳. علائم آرتریت (التهاب مفصل) را کاهش می‌دهد. ۱۴. به هضم غذا کمک می‌کند. ۱۵. سلامت قلب را بهبود می‌دهد. ۱۶. باعث کاهش وزن می‌شود. ۱۷. تاثیر مثبتی روی چرخه‌ی قاعدگی دارد. ۱۸. از بروز سرطان جلوگیری می‌کند. ۱۹. طول عمر را افزایش می‌دهد. ۲۰. دیابت را درمان می‌کند. ۲۱. ناباروری را درمان می‌کند. ۲۲. از بیماری‌های عصبی جلوگیری می‌کند. ۲۳. عملکرد مغز را بهبود می‌دهد. ۲۴. نفس را خوش‌بو می‌کند. ۲۵. با باکتری‌ها، ویروسها و غیره مبارزه می‌کند. ۲۶. از سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر (IBS) و سوء هاضمه جلوگیری می‌کند. ۲۷. سلامت روده‌ی بزرگ را بهبود می‌دهد. ۲۸. از التهاب مزمن جلوگیری می‌کند. ۲۹. سطح قند خون را کنترل می‌کند. ۳۰. گردش خون را بهبود می‌دهد. ۳۱. حافظه و هوشیاری را بهبود می‌دهد. ۳۲. بی‌‌خوابی را درمان می‌کند.

(1 رای)

نظر دادن

لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید