مشترک خبرنامه چیلی شوید

آشنایی با فواید خاکشیر

آشنایی با فواید خاکشیر

چاپ پست الکترونیکی

مقاله زیر توسط تیم تولید محتوای مجموعه چیلی تهیه و گردآوری شده است. استفاده از مطالب این مقاله با ذکر منبع آن بلا مانع است .

شربت خاکشیر یک نوشیدنی سنتی ایرانی است که در فصل تابستان مورد استقبال قرار می‌گیرد. معمولا از ترکیب آب، خاکشیر، گلاب، شکر و یخ این شربت را تهیه می‌کنند و برای از بین بردن تشنگی، گرما و عطش در تابستان از آن استفاده می‌کنند. گاهی به آن آبلیمو نیز اضافه می‌کنند و به جای شکر از عسل استفاده می‌کنند.

خاکشیر دو نوع دانه دارد. نوعی از آن کوچک‌تر است و رنگ آن به سرخی می‌زند نوع دیگر آن دانه‌های درشت‌تری دارد و شیرین است و رنگ آن کمی تیره‌تر است.

این دانه‌ها علاوه بر اینکه عطش را از بین می‌برند اما فواید دیگری نیز برای بدن دارند و به سلامت بدن ما کمک می‌کنند. اکثر افراد از قدیم آن را به عنوان صفرابر و نوشیدنی برای از بین رفتن عطش می‌شناسند. اما در حقیقت این دانه‌های کوچک علاوه بر اینکه می‌توانند در درمان بسیاری از بیماری‌ها به ما کمک کنند بلکه توانایی این را دارند که سطح کیفیت زندگی ما را ارتقا ببخشند. اما جالب است بدانیم خاکشیر می‌تواند چه تاثیراتی روی بدن ما بگذارد و با فواید خاکشیر بیشتر آشنا شویم.

فواید خاکشیر برای بدن

تاثیر خاکشیر روی جوش‌های صورت

۲ قاشق خاکشیر را با عرق کاسنی ترکیب کنید و بخورید. این نوشیدنی یکی از بهترین راه‌های درمان جوش‌های صورت است. می‌توانید از عرق شاه گیاه نیز استفاده کنید و تاثیر آن را ببینید. این ترکیب علاوه بر اینکه روی پوست صورت شما تاثیر می‌گذارد برای درمان گرفتگی صدا نیز مفید است.

برای اینکه تاثیر این ترکیب را روی پوستتان ببینید حداقل ۳ هفته باید از آن استفاده کنید.

از بین بردن لک‌های صورت

اگر صورتتان دارای لک است برای از بین بردن آن‌ها می‌توانید از ترکیب خاکشیر و ترنجبیناستفاده کنید. این ترکیب را به مدت سه هفته به صورت روزانه استفاده کنید و شاهد روشنی و شفاف شدن پوستتان شوید.

درمان اسهال

یکی دیگر از فواید خاکشیر کمک به بهبود اسهال است. یکی از مشکلات شایعی که در فصل تابستان برای کودکان به وجود می‌آید اسهال است. خیلی از پزشکان طب سنتی معتقدند که به کمک خاکشیر می‌توان اسهال را به سادگی در منزل درمان کرد و آب خارج شده از بدن کودکان را تامین کرد. خاکشیر را بو دهید و آن را با آب و عسل ترکیب کنید و هر ۲ تا ۳ ساعت آن را به کودکتان دهید و شاهد معجزه آن باشید.

خاکشیر راهی برای افزایش وزن

اگر جز افراد لاغر هستید و تصمیم دارید که وزن اضافه کنید می‌توانید از ترکیب شیر و خاکشیر استفاده کنید. هر روز صبح این ترکیب را به صورت ناشتا میل کنید و منتظر نتیجه آن باشید.

کمک به کنترل فشار خون

خاکشیر یک دانه معجزه آساست. این دانه به کنترل فشار خون کمک می‌کند. اگر دچار مشکلات مربوط به فشار خون هستید می‌توانید از خاکشیر استفاده کنید و اثربخشی آن را بسنجید. برای این کار لازم است یک لیوان خاکشیر را خوب بکوبید تا به صورت پودر نرم در آید. سپس آن را درون یک ظرف دیگر بریزید و کم کم به آن آب اضافه کنید تا یک خمیر به دست آید. این خمیر را شب‌ها روی پاهایتان بمالید و اجازه دهید تا صبح روی پاهایتان باقی بماند. این کار به کنترل فشار خونتان کمک می‌کند.

(0 رای‌ها)

محصولات پیشنهادی چیلی


نظر دادن

لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید