مشترک خبرنامه چیلی شوید

گرام ماسالا چیست؟

گرام ماسالا چیست؟

چاپ پست الکترونیکی

مقاله زیر توسط تیم تولید محتوای مجموعه چیلی تهیه و گردآوری شده است. استفاده از مطالب این مقاله با ذکر منبع آن بلا مانع است .

گرام ماسالا به صورت gah-RAHM mah-SAH-lah تلفظ می شود. Garam در هند به معنای داغ و گرم است و از این جهت از این کلمه استفاده شده است که گرام ماسالا باعث ایجاد گرما از درون و بیرون می شود. Masala نیز در هند برای توصیف ادویه جاتی است که از ترکیب چند ادویه دیگر به وجود می آید. علاوه بر هند، از این ادویه در پاکستان و غذاهای کشورهای جنوب آسیا نیز استفاده می شود.

همه دستورالعمل های ادویه گرام ماسالا یکسان نیست. تعداد زیادی از تغییرات در ترکیب این ادویه وجود دارد که ناشی از تفاوت در مناطق جغرافیایی، تفاوت در فرهنگ ها و یا ایجاد یک ترکیب شخصی مورد علاقه می باشد. تعداد ادویه جات موجود در گرام ماسالا نیز متغیر است. به طور کلی از 10 ادویه تا 30 ادویه گزارش شده است که در ترکیب گرام ماسالا استفاده شده است.

بر اساس طب آیورودا، گرام ماسالا به خاطر خواص گرم کنندگی بدن و بهبود آتش گوارشی به درستی به این نام نامگذاری شده است. بر اساس طب آیورودا بدن انسان نیازمند نوع درست و مقدار مناسب از غذاهایی است که دارای میزان بهینه آتش گوارشی باشد. گفته می شود ادویه گرام ماسالا با افزایش دمای مصرف کننده و در نتیجه افزایش سوخت و ساز بدن به این مهم کمک می کند، و این موضوع از هضم نامناسب غذا و ایجاد سموم در بدن جلوگیری به عمل می آورد. همچنین این ادویه تمامی 4 طعم را به طور متعادل در خود گنجانده است و باعث ایجاد تعادل در بدن انسان می شود.

از آن جا که گرام ماسالا فرآیند هضم را بهبود می بخشد، دور از انتظار نیست که زمان حمل و نقل غذا در دستگاه گوارش را کاهش دهد و این موضوع برای کاهش ابتلا به یبوست عالی است. این خاصیت برای سلامتی ما بسیار مهم است زیرا یکی از راه های اصلی بدن برای رفع سموم دفع مناسب است. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در Tropical Gastroenterology ، مصرف گرام ماسالا در داوطلبان بالغ و بزرگسال باعث کاهش زمان فرآیند گوارشی و هضم غذا شده است. در ضمن مصرف وعده های غذایی بدون این ادویه باعث طولانی تر شدن فرآیند گوارشی شد.

به طور کلی مصرف ادویه جات با پیشگیری از انواع سرطان در ارتباط است. یک مطالعه به طور خاص بر روی ادویه گرام ماسالا و احتمال وجود یک ماده ضد سرطان تاکید کرد. نتایج این تحقیق نشان داد مصرف این ادویه تنها در 10 روز بر روی حیوانات باعث تاثیر بر روی آنزیم های سم زدایی بدن شد. این یافته ها حاکی از آن است که خواص ضد سرطانی گرام ماسالا از طریق تشویق سم زدایی بدن صورت می گیرد.

تقریبا هر نوع گرام ماسالا حاوی دارچین می باشد. خواص درمانی دارچین به تعدد ثابت شده است. توانایی دارچین در جلوگیری از دیابت و کاهش قند خون به صورت طبیعی در این بیماران بسیار رایج است. مطالعات متعدد علمی توانایی دارچین را در کاهش سطوح قند خون نشان می دهد. علاوه بر این، ممکن است حساسیت بدن را نسبت به انسولین افزایش دهد. همانطور که می دانید هورمون انسولین، هورمون حیاتی برای حفظ سطح قند خون است.

(1 رای)


نظر دادن

لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید