مشترک خبرنامه چیلی شوید

۱۰ داروی گیاهی برای بیماری های لثه

۱۰ داروی گیاهی برای بیماری های لثه

چاپ پست الکترونیکی

مقاله زیر توسط تیم تولید محتوای مجموعه چیلی تهیه و گردآوری شده است.

داروی گیاهی میتواند برای بیماری های لثه مفید باشد. مشکلات لثه مانند خونریزی و التهاب را می توان با محلول های طبیعی و گیاهی پشتیبانی کرد. همچنین پذیرفته شده است که تأثیر برخی گیاهان تأیید می شود.

۱) بابونه

کمیسیون دهان ودندان اذعان داشته است که بابونه حداقل به اندازه دهانشویه برای درمان التهاب لثه موثر است. تعدادی ترکیبات ضد التهابی و ضد عفونی کننده در بابونه وجود دارد. شما می توانید از بابونه نه تنها برای درمان بیماری های لثه ، بلکه همچنین برای اهداف پیشگیرانه استفاده کنید.

آماده سازی آن ۲۵۰ میلی لیتر است. ۲-۳ قاشق چایخوری بابونه را در آب جوش بریزید و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس از آن برای صافی بعد از غذا استفاده کنید یا مانند دهانشویه دهان خود را غرغره کنید. اگر در حین استفاده یا بعد از آن واکنش آلرژیک احساس کردید ، استفاده از این درمان را متوقف کنید.

۲) سرخارگل

سرخارگل گیاهی ضد باکتری و تقویت کننده سیستم ایمنی است. سعی کنید حدود ۱۰ یا ۱۲ قطره تنتور اکیناسه را در دهانشویه مخلوط کنید و دهان خود را با این مخلوط بشویید.

۳) چای

مانند مریم گلی ، چای نیز دارای اثر توقف خون است. به لطف این عملکرد ، از نشستن باکتری های ایجاد کننده پوسیدگی دندان و التهاب لثه در دهان جلوگیری می کند. همچنین می توانید چای حاوی پنج ترکیب ضد باکتری مختلف را با ریشه شیرین بیان استفاده  کنید.

۴) شیرین بیان

یکی از روشهای کاهش التهاب لثه استفاده از داروی گیاهی ریشه شیرین بیان است. که یک شیرین کننده طبیعی است که باعث پوسیدگی دندان یا التهاب لثه نمی شود. ما توصیه می کنیم به جای افزودن شکر یا عسل ، ریشه شیرین بیان را به چای های ضد التهاب لثه خود اضافه کنید. ریشه شیرین بیان و همچنین منیزیم و برخی مطالعات نشان داده اند که برای کنترل التهاب لثه و تشکیل پلاک مفید است.

اگر ریشه شیرین بیان با دوره زمانی مناسبی مانند ۳ فنجان چای در طول روز استفاده شود ، ضرری ندارد. با این حال ، اگر به مدت طولانی یا به مقدار زیاد استفاده شود ، ممکن است باعث سردرد ، خواب آلودگی ، احتباس سدیم وکاهش آب در بدن ، از دست دادن بیش از حد پتاسیم و فشار خون شود.

۵) گزنه

از گیاهان دارویی موثر در درمان لثه علاوه بر منیزیم موجود در برگ گزنه ، روی میز گذاشته شد که چای گزنه در نتیجه تحقیقات انجام شده در روسیه دارای خواص ضد باکتری است. همچنین پذیرفته شده است که دهان شویه ها و خمیر دندان های حاوی گزنه به طور قابل توجهی تشکیل پلاک روی دندان را کاهش می دهد. اگر مقداری ارس به گزنه اضافه شود ، تأثیر آن بیشتر می شود. مراقب باشید که این گیاهان را در محصولاتی که برای سلامت دهان و دندان خود استفاده می کنید قرار دهید.

۶) نعنا

داروی گیاهی کاهش التهاب لثه  و برای محافظت در برابر التهاب لثه ، می توانید به نعناع موجود در خمیردندان خود اعتماد کنید ، که امروزه در شیرین سازی بسیاری از محصولات استفاده می شود. با این حال ، نعناع واقعی با باکتری هایی که باعث پوسیدگی لثه می شوند نیز مبارزه می کند.

می توانید با افزودن ۲ قاشق چای خوری نعناع خشک به ۲۵۰ میلی گرم آب جوش ، چای را بنوشید یا دهان خود را بشویید. جویدن برگهای تازه نعناع به جای جویدن آدامس نعناع یا خوردن آب نبات نعناع بسیار موثرتر و بهتر است.

۷) شاهی

امروزه افرادی که در چین زندگی می کنند ترجیح می دهند گیاه شاهی را برای درمان زخم های لثه بجوند. اگر طعم آن را دوست دارید ، می توانید گیاه شاهی را برای درمان التهاب لثه خود بجوید.

۸) درخت چای

روغن درخت چای یک ضد عفونی کننده قوی در نظر گرفته می شود و اولین انتخاب ضدعفونی کننده بسیاری از گیاهان دارویی برای مصارف خارجی است. برای درمان التهاب لثه و زخم های دهان می توانید از روغن Teatree استفاده کنید. با این حال ، باید مراقب باشید که هنگام استفاده از آن قورت ندهید.

با افزودن چند قطره روغن تئاتر در یک لیوان آب از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. این یک سلاح بسیار موثر در نبرد شما با التهاب لثه خواهد بود. مانند سایر روغنهای اساسی ، روغن تیاتار هرگز نباید به صورت خوراکی استفاده شود.

۹) گیاه خرفه

غذاهای غنی از منیزیم و ویتامین C برای درمان بیماری های لثه توصیه می شود. گیلاس ، نخود ، شیرین بیان ، کاهو ، دانه خشخاش ، اسفناج ، برگ گزنه و لوبیا سبز نیز از جمله سبزیجاتی هستند که از نظر منیزیم غنی هستند. برگ گزنه ، برگ خرفه و اسفناج را مخلوط کرده و بخارپز کنید. اگر این کار را انجام دهید ، تا حد زیادی از التهاب لثه جلوگیری خواهید کرد.

۱۰) مریم گلی

یکی داروی گیاهی که در اروپا مردم ترجیح می دهند دندان و لثه خود را با برگ مریم گلی مالش دهند. برخی از ترکیبات ضد عفونی کننده معطر موجود در مریم گلی به جلوگیری از خونریزی در لثه کمک می کند.

استفاده از چای ضد التهاب لثه که با افزودن ۲ یا ۳ قاشق چای خوری برگ مریم گلی در ۲۵۰ میلی لیتر آب جوش تأیید شده است.

(1 رای)

محصولات پیشنهادی چیلی


نظر دادن

لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید