شربت سکنجبین خنک برای تابستان

شربت سکنجبین خنک برای تابستان

چاپ پست الکترونیکی

هیچ چیز به اندازه یک شربت خنک کننده و رفع عطش در روز های گرم تابستانی به مزاق افراد شیرین نمی شیند ما در این مطلب طرز تهیه شربت سکنجبین را برای شما عزیزان آماده کرده ایم

سکنجبین یک نوشیدنی بسیار خوشمزه و سنتی عطش شکنی است که در روزهای گرم تابستانی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد می توانید سکنجبین را با کاهو نیز میل نماید

طرز تهیه شربت سکنجبین

شریت سکنجبین مواد لازم : آب ۲ لیوان شکر ۱ کیلوگرمنعناع تازه ۱۵۰ گرم سرکه ۱۰۰ گرم

طرزتهیه: ابتدا شکر را در آب حل کنید وب گذارید بجوشد ، سپس نعنا را خوب و به دقت شسته در مخلوط در حال جوش قرار دهید تا عطر و طعم نعنا جذب شود . سپس کم کم سرکه را اضافه نمایید و اجازه دهید شربت غلیظ شود در پایان شربت را از صافی رد کنید.

نکات تکمیلی در مورد شربت سکنجبین شربت سکنجبین جزو نوشیدنی – انواع شربت میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۱۵ دقیقه شربت سکنجبین را می توانید در وعده میان وعده – سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۴ نفر مناسب میباشد .

بیشتر بدانید از خواص دارویی سکنجبین

* سکنجبین یک داروی مفتح (گشاینده) سدد است. * دارای قدرت تکه تکه کردن (تقطیع) مواد لزج بدن است که به سطح و جدار مجاری می چسبند و سبب انسداد مجاری می شوند. * سکنجبین یک داروی لطیف کننده مواد غلیظ بدن است. * داروی تسکین دهنده حرارت و حدت خون و صفرا است. * یک فرآورده بسیار مؤثر در رفع تشنگی ها به شمار می آید.

* مصرف شربت سکنجبین به خصوص همراه با عرق کاهو یا عرق عنب الثعلب، در کاهش خشکی کام و دهان مؤثر است. * در کسانی که رطوبت از ریه آن ها به سختی و با سرفه شدید خارج می شود، مصرف سکنجبین یک تسهیل کننده خروج خلط است. البته در این مورد لازم است با پزشک خود مشورت نمایند. * مصرف سکنجبین سبب می شود اخلاط رقیق از طریق ادرار از بدن خارج شوند. * سکنجبین ساده برای باز کردن انسداد عروق، رفع سردرد گرم، تقویت معده و کبد مفید است.

(0 رای‌ها)

نظر دادن

لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید
لطفا کلمه مورد نظر را وارد و سپس Enter را بزنید