سلامتی و بهداشت

عوارض پوشیدن لباس های پلاستیکی

لباس پلاستیکی

اگر عادت به پوشیدن لباس هایی با الیاف مصنوعی دارید شاید نمی دانید که استفاده طولانی مدت از لباس های پلاستیکی چه عوارضی دارد و چگونه می تواند به سلامتی شما آسیب بزند.

پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه چیلی  باشید تا با عوارض پوشیدن لباس پلاستیکی آشنا شوید.

 

پوشیدن لباس پلاستیکی چه عوارضی دارد

همواره لباس های نخی و الیاف طبیعی به عنوان بهترین جنس برای لباس های روزمره معرفی شده اند که علاوه بر راحتی و احساس آرامش، با انواع پوست سازگاری دارند.

در مقابل لباس های پلاستیکی مانند جنس نایلونی، پلی استر و اکریلیک علاوه بر تاثیری که در افزایش تعریق بدن دارند و راحت نیستند، می تواند مشکلات پوستی زیای را بهمراه داشته باشد.

 

تخم ریحان سبز

جهت خرید تخم شربتی لینک زیر را کلیک کنید:

تخم شربتی درشت

 

عوارض لباس پلاستیکی

در بسیاری موارد چنین لباس هایی با عنوان جنس با کیفیت، ضد چروک و ماندگار با ثبات رنگ بالا معرفی می شوند؛

اما این ویژگی ها به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی است که برای پوست مضر هستند و در طولانی مدت می تواند مشکلاتی را برای بدن بوجود بیاورند.

همچنین برخی پوشیدن لباس های پلاستیکی را راه حل مناسبی برای کاهش سریعتر وزن می دانند،

در صورتی که تنها موجب تعریق بیشتر بدن شده و با کاهش آب بدن و بروز گرمازدگی می تواند باعث آسیب به غده هیپوتالاموس، آسیب کبدی و کلیوی یا حمله قلبی و سکته شود.

 

ضایعات پوستی

 

ضایعات پوستی

از جمله عوارض پوشیدن لباس پلاستیکی در طولانی مدت ایجاد ضایعات پوستی در فرد است. گفته می شود الیاف لباس های نایلونی می تواند باعث ایجاد خارش، سوزش، کهیر و یا آکنه در پوست افراد شود.

 

آسیب به قلب و ریه ها

بسیاری از لباس های پلاستیکی حاوی مواد مضر شیمیایی هستند که می تواند فرآیند قلب و ریه ها را مختل کند.

 

سر درد

 

سردرد

از جمله عوارض پوشیدن لباس های با الیاف مصنوعی بروز سردرد در افراد است. این لباس ها به دلیل جنس نایلونی که دارند، باعث افزایش تعریق و ایجاد گرما در بدن فرد می شوند و آب بدن به سرعت تبخیر می شود که با سردرد همراه است.

 

تهوع

وجود ماده مضر تفلون در لباس های نایلونی که خاصیت ضد چروک و مقاوم بودن این نوع لباس ها نیز ناشی از آن است، در بسیاری افراد سبب ایجاد حالت تهوع می شود.

 

دوش

شاید این مقاله نیز برای شما جالب باشد؛ روی مقاله کلیک کنید:

دوش آبگرم یا سرد؟

 

ناباروری

موارد ذکر شده از عمده ترین عوارض ناشی از پوشیدن لباس های پلاستیکی در افراد است. از دیگر عوارض این نوع لباس ها در طولانی مدت می تواند ناباروری باشد.

 

نتیجه

ضمن خودداری از پوشیدن لباس های با الیاف مضنوعی، از لباس های نخی، کتان یا ساتن استفاده کنید که با انواع پوست سازگاری دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *